Přechod na online výuku

12.03.2020

 

 

Na základě nařízení vlády o vyhlášení nouzového stavu je od pátku 13. března 2020 až do odvolání přerušena výuka všech skupinových kurzů probíhajících ve škole (pomaturitní kurzy, kurzy pro dospělé, dětské kurzy).

Jelikož se snažíme pokračovat v poskytování kvalitních jazykových lekcí pro studenty všech věkových skupin a ve všech typech tříd, od mladých studentů, po zkoušky pro teenagery, od konverzace po individuální lekce, od středy 18. 3. 2020 budou veškeré kurzy probíhat distančně, tedy formou online výuky. Sledujte prosím Vaše emaily, kde se dočtete veškeré informace. 

 

V naší online výuce používáme tři prvky:

  • Samostudium - materiály nebo cvičení z učebnic budou zveřejněnovány v našem systému MyCat v dostatečném předstihu před vaší lekcí. V závislosti na kurzu může být materiál pro samostudium určen k domácím úkolům nebo jako součást vyučování (stejně jako jste zvyklí i z klasické výuky) 
  • Živý chat s učitelem - po celou dobu lekce bude učitel k dispozici online, obvykle prostřednictvím Zoomu, abyste s ním mohli chatovat a klást otázky. V chatech mohou být i menší skupiny nebo celá třída.
  • Face-to-face - situace, kdy studenti využívají webkameru a mikrofon a společně pracují jako třída nebo ve dvojicích a menších skupinách (známé jako breakoutové místnosti).

 

Každá třída bude mít jinou rovnováhu v těchto třech oblastech. Přesto se ale ILC IH Brno nadále drží svých základních zásad ve výuce, abychom vám mohli lekce angličtiny i nadále kvalitně poskytovat i v online prostředí. 

 

Jak se přihlásit k online lekci?

Všechny informace k Vašim kurzům naleznete v našem systému MyCat. V případě potíží s přihlášením do systému kontaktuje kancelář školy na emailu info@ilcbrno.cz.

Po přihlášení se Vám ve Vaší kartě zobrazí všechny aktuálně studované kurzy. Do konkrétního kurzu se dostanete kliknutím na lupu.

 

 

 

 

V každém kurzu je rozpis jednotlivých lekcí s konkrétním datem, kdy se lekce koná. U každé této lekce najdete vždy bližší informace o učivu a samotné výuce. Opět každou lekci otevřete pomocí lupy.

Lektoři zavčas do každé lekce vloží odkaz na online lekci. Pomocí tohoto odkazu se dostanete na online nástroj Zoom.

 

 

Zkopírujte tento odkaz a vložte do prohlížeče.

Načte se Vám stránka, ze které se začne stahovat soubor s příponou .exe. V případě, že se tak automaticky nestane, klikněte na download here.

 

 

Otevřte soubor, který se Vám stáhl do počítače. Všechny online kurzy běží v časech klasických prezenčních kurzů. Pokud tedy běžně navštěvujete konverzační kurz v pondělí od 16:30, připojte se k této lekci otevřením souboru v pondělí v 16:30. Dříve se do lekce nedostanete.

Následně se Vám otevře okno k připojení se do online lekce. Vložte své jméno.

 

 

V případě nejasností se obraťte na kancelář školy.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Zavřít
Zavřít
Zavřít

Kontaktní formulář

Zanechejte nám prosím zprávu a my vám co nejrychleji odpovíme.
Close