Příprava na PET

Preliminary English Test a Preliminary English Test pro školy

Zkouška Cambridge English: Preliminary (PET) ověřuje znalost angličtiny na úrovni B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Pokud dokážete požívat angličtinu v každodenních situacích (jako použití jednoduchých učebnic, četba jednoduchých článků, psaní jednoduchých dopisů, zhotovení poznámek během setkání), PET je zkouška pro Vás.

 

Cambridge English: Preliminary for Schools (PETfS) je zkouška pro žáky od 11 do 14 let, je na stejné úrovni jako Cambridge English: Key a vede k získání stejného mezinárodně uznávaného certifikátu. Rozdílem v obsahu a zpracování témat, která jsou zacílena a přizpůsobena zájmům a zkušenostem žáků základních škol.

Zkoušky lze složit po cca. 380 hodinách výuky.

 

Proč PET?

PET patří mezi nejoblíbenější zkoušky Cambridge ESOL.

PET je uznávána velkým počtem zaměstnavatelů a různými vzdělávacímí institucemi na celém světě.

Zkouška PET ověřuje praktickou znalost angličtiny na středně pokročilé úrovni a ověřuje všechny čtyři jazykové dovednosti - čtení, poslech, psaný a mluvený projev.  Hodnotí se také znalost gramatiky a slovní zásoby. Tyto znalosti jsou ověřovány na materiálech, vycházejících z každodenních situací.  PET Vám pomůže ohodnotit Vaše pokroky ve výuce angličtiny. Když složíte zkoušku PET, poznáte formát zkoušek Cambridge, což Vám v budoucnu pomůže při skládání zkoušek i na vyšších úrovních pokročilosti (např. FCE nebo CAE).

Každý kandidát dostává písemnou zprávu, která ukazuje výsledky získané v jednotlivých částech zkoušky. Pokud zkoušku složíte, dostanete certifikát University of Cambridge ESOL Examinations, který platí celý život.

Pro koho je PET?

PET je určen těm, kdo používají angličtinu na středně pokročilé úrovni

PET je určen pro mládež i pro dospělé

Z jakých částí se skládá zkouška PET?

Zkouška PET se skládá ze tří částí (tzv. Papers):

Čtení a psaní (Reading and Writing)

Poslech (Listening)

Mluvený projev (Speaking)

Registraci ke zkouškám zajišťuje jazyková škola ILC International House Brno, v jejíchž učebnách zpravidla  také zkoušky i probíhají.
Ke zkoušce PET připravujeme studenty také v rámci denního (pomaturitního) studia.


Zavřít
Zavřít
Zavřít

Kontaktní formulář

Zanechejte nám prosím zprávu a my vám co nejrychleji odpovíme.
Close